Kodėl mūsų oda sensta?

Kodėl mūsų oda sensta?

Mūsų oda kasdien patiria stresą, sukeltą išorinių aplinkos faktorių: netinkami kosmetikos produktai, oro tarša, stresas, infraraudonųjų ir ultravioletinių spindulių (UV) šaltiniai ir kiti. Tai trikdo jos pusiausvyrą bei funkciją. Tokiu atveju, pasekmės gali būti matomos ir/arba nematomos: gali pasireikšti odos uždegimas, nudegimai, edema ir priešlaikinis senėjimas. Odos senėjimas pasireiškia įvairiais būdais: odos išsausėjimu, elastingumo ir tekstūros vientisumo praradimu, odos plonėjimu, pažeista apsaugine barjerine funkcija, pigmentinių dėmių atsiradimu ir galiausiai raukšlėmis.

Nuo tada, kai atsirado kosmetiniai kremai ir losjonai, mokslininkai, kosmetikos produktų formuluotojai, dermatologai bei kiti grožio srities specialistai bandė atrasti produktus, kurie efektyviai veiktų senstančią odą. Buvo kuriami produktai, kurie mažina raukšles ir stangrina, drėkina ir pakelia bei tonizuoja odą ir mažina pigmentines dėmes. Tačiau nepamirškite, kad tikras anti-age produktas stebuklų nedaro, o užkerta kelią senėjimo požymių atsiradimui ir apsaugo odą nuo išorinių aplinkos faktorių ir taip sulėtina senėjimo procesą.

Tačiau kodėl tiek mažai dėmesio skiriame odos senėjimo prevencijai? Saulės sukelta žala, stresas, oro tarša ir cigaretės dūmų sukeltas priešlaikinis odos senėjimas nėra iš karto matomas ir todėl nesukelia didelio dėmesio. Apsauga nuo saulės, įskaitant apsaugą nuo UVB spindulių yra laikoma kaip būtina prevencinė priemonė, padedanti išvengti priešlaikinio senėjimo. Mūsų komanda rekomenduoja net ir žiemos metu naudoti produktus su SPF!

Oda geba natūraliai apsisaugoti dėl hidrolipidinio barjero bei įvairių, odoje veikiančių  biologinių apsaugos sistemų. Tačiau šios apsaugos sistemos evoliucionavo ne tokiu greičiu, kaip mūsų šiuolaikinis gyvenimo būdas. Ką tai reiškia? Ypatingai svarbu yra ne tik apsaugoti odą naudojant produktus su SPF, bet taip pat naudoti produktus, kurių sudėtyje būtų antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčių ingredientų.