Kokį SPF rinktis rožinės pažeistai odai?

Kokį SPF rinktis rožinės pažeistai odai?

Kalbant apie odos raudonį ir rožinę, ypač svarbu pasirinkti tinkamą SPF. Moon/Cosmetics biochemikai, kosmetikos chemikai ir kosmetologai nuolat ieško būdų, kaip apsaugoti tokio tipo odą nuo žalingo saulės poveikio, tad šio įrašo pabaigoje pateiksime keletą patarimų, kurie gali padėti išsirinkti tinkamą SPF produktą jautriai ar rožinės pažeistai veido odai!

Kas yra SPF ir kuom jis svarbus?

Saulės apsaugos faktorius (SPF) yra rodiklis, kuris nurodo, kaip gerai kremas nuo saulės apsaugo odą nuo UVB spindulių (kai kurie produktai turi papildomą apsaugą ir nuo UVA spindulių), kurie sukelia nudegimus, pigmentaciją, o ląsteliniame lygmenyje ir DNR pažaidas bei skatina vėžinių ląstelių susidarymą. Jautrios odos savininkai ir savininkės tikriausiai jau žino, kad UV apsauga yra gyvybiškai svarbi tokio tipo odai, nes priešingu atveju gali sustiprėti raudonis ir paūmėti rožinė.

Rekomenduojamas SPF esant rožinei

Dermatologai rekomenduoja naudoti kremą nuo saulės su bent SPF 30, jei turite rožinę bei odą, linkusią į raudonį ar turint išsiplėtusius kapiliarus. Šis SPF apsaugos lygis blokuoja apie 97% UVB spindulių ir sumažina UV sukeliamas pažaidas odoje. Taigi, renkantis produktą SPF atkreipkite dėmesį į SPF vertę ir ieškokite papildomo žymėjimo, nurodančio plataus spektro apsaugą: UVA, PA+++ ar PA++++.

Kuo skiriasi cheminiai ir fiziniai SPF filtrai?

Filtrai, kurie kosmetikos produktui suteikia apsauginę funkciją skirstomi į dvi kategorijas: cheminius ir fizinius. Kiekvienas filtro tipas turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau visi jie yra naudingi odai, žinant kokią žalą galima patirti nesisaugant nuo saulės.

Cheminius SPF filtrus lengva atpažinti iš INCI sąrašo, kuriame jie žymimi kaip: Octocrylene, Avobenzone, Octinoxate, Octisalate, Oxybenzone, Homosalate, Helioplex, 4-MBC, Mexoryl SX and XL, Tinosorb S and M, and Uvinul T 150 and Uvinul A Plus.  Šios medžiagos sugeria UV spinduliuotę, paverčia ją šiluma ir tuomet išskiria ją į aplinką. Tokio tipo SPF filtrai yra mažiau matomi ant odos paviršiaus ir nepalieka baltos plėvelės.

Dažnai girdimi mitai apie cheminius SPF filtrus, neva jie gali sukelti odos sudirgimus ar alergines reakcijas, reikalauja dažno pakartotinio tepimo ar gali sukelti hormonų disbalansą. Mes manome, kad šie mitai atsiranda dėl netinkamo SPF filtro pasirinkimo ir odos būklės sinergijos: kartais jautriai odai gali netikti cheminiai filtrai arba atvirkščiai, jie gali sukelti sudirgimus, o fiziniai – ne.

Fiziniai SPF filtrai, dažnai dar vadinami mineraliniais filtrais. Populiariausi fiziniai filtrai yra cinko oksidas ir titano dioksidas, kurie sukuria apsauginį barjerą ant odos paviršiaus, atspindintį UV spinduliuotę. Tokio tipo filtrai suteikia plataus spektro apsaugą nuo UVA ir UVB spindulių, ypač tinka jautriai veido odai ir vaikams. Tačiau mineraliniai filtrai gali palikti balkšvą plėvelę ir dėl specifinių savo savybių gali jaustis sunkesnė produkto konsistencija ant odos paviršiaus.

Mitai ir moksliniai faktai apie SPF filtrus

Mitas: kuo aukštesnė SPF vertė, tuo daugiau apsaugos turės produktas.

Nors SPF 30 blokuoja apie 97% UVB spindulių, SPF 50 padidina apsaugą iki 98%. Tačiau nė vienas kremas nuo saulės negali blokuoti 100% UV spindulių, o aukštas SPF skaičius gali sukelti melagingą saugumo jausmą.

Mitas: SPF apsaugos pakanka tiek, kiek yra makiažo priemonėse.

Makiažas su SPF nėra pakankama apsauga nuo saulės! Paprastai makiažo kiekis ant odos yra per plonas, kad suteiktų tinkamą apsaugą.

Faktas: SPF reikia naudoti visus metus.

UV spinduliai daro žalą mūsų odai net debesuotomis dienomis ir žiemą. Kasdienis kremo nuo saulės naudojimas padeda apsaugoti nuo kaupiamosios saulės žalos, kuri gali sukelti rožinės paūmėjimus, priešlaikinį senėjimą ar netgi vėžinius susirgimus.

Patarimai, kaip pasirinkti tinkamą SPF apsaugą

  • Visų pirma rinkitės tik plataus spektro apsauginius filtrus. Įsitikinkite, kad jūsų naudojamas kremas nuo saulės apsaugo odą nuo UVA ir UVB spindulių.
  • Kremą su SPF rinkitės atsižvelgiant į savo odos tipą ir būklę – laikykitės gamintojo nurodymų, kuriuos rasite ant produkto pakuotės.
  • Turint jautrią odą, vertėtų paieškoti SPF produkto su raminančiais ingredientais. Tokios formulės gali padėti nuraminti ir drėkinti jautrią ar rožinės pažeistą veido odą.

Pasirinkti tinkamą SPF yra ypač svarbu, siekiant apsaugoti jautrią, raustančią ar rožinės pažeistą veido odą. Nepaisant filtrų, įeinančių į produkto sudėtį, veiksmingiausia apsauga nuo saulės yra kasdienis ir reguliarus SPF naudojimas!